S.L. No. Name Designation Qualification
1. Mr. Mushahidun Nabi Principal M.Sc, B.Ed

TEACHING STAFF – PGT

S.L. No. Name Designation Qualification
1 Dr Smarajit Ghosh PGT ( Hist.) MA (Hist.) , B.ED ,Ph D
2 Mrs. Anindita Banarjee(Mishra) PGT(Eng.) MA, B.Ed
3 Mr. KK Jha PGT (Geo) MA (Geo) , B.ED
4 Mr. Avadhesh Kumar PGT ( Hin.) MA (Hin) , B.ED
5 Mr. PS Bose PGT ( Pol Sc.) MA , B.ED
6 Mrs. Deepa Rai Rakali PGT ( Bio.) MSc. B Ed
7 Mr. Tinku Saha PGT ( Chem.) MSc. B Ed , CIDTT
8 Mr. Niraj Pradhan PGT ( Eng.) MA , B.Ed
9 Ms Priyanka Thami PGT ( Eng.) MA , B.Ed
10 Mr Gourab Das PGT(Phy) M.Sc, B.Ed
11 Mr. Shantanu Paul PGT ( Com.) MCom, B Ed ,M Phil
12 Mr. Somnath Paul Choudhury PGT ( Comptr Sc.) MSc (IT)
13 Mr. Abhijit Chakraborty PGT ( Eco.) MA (Eco)
14 Mr Bishal Das PGT (Maths) M.Sc, B.Ed
15 Mr. Bishnu Prasad Sharma PGT ( Com.) M Com., B Ed
16 Mr Dibendu Kumar Bej PGT (Phy Edn) BA, BPEd, MPEd, Ph.D

TEACHING STAFF – TGT

S.L. No. Name Designation Qualification
1 Mr.Ajeet Kumar Maurya TGT(Hindi) MA,B.ed
2 Ms. Poulami Das TGT(English) MA,B.Ed
3 Ms. Ajanta Chhetri TGT(Social Sc.) MA,B.Ed
4 Mrs Gunita Kour Raina TGT(Eng.) MA, B.Ed
5 Ms. Priyanka Saha TGT(Social Sc.) MA,B.Ed(RA)
6 Ms Rupa Jaiswal TGT(Hindi) MA, B.Ed
7 Mr Alkesh Chhetri TGT(Social Sci.) MA,  B.Ed
8 Mr. Chiranjeev Kumar Jha TGT(Sanskrit) MA,B.Ed
9 Mrs.Parmita Khastgir TGT( Sc ) MSc.( Eco & Env.) , B Ed
10 Mrs Moumita Mallick TGT(Social Sci.) MA, B.Ed
11 Mrs. Dalia Nag TGT( Eng ) MA , B.Ed
12 Ms Sweta Dey TGT( Hindi ) MA , B.Ed
13 Mr. Miku Pandey TGT( Hindi ) MA , B.Ed
14 Ms.Madhumita Kar TGT( Eng ) MA , B.Ed
15 Mr. Shiv Kumar Roy TGT( Hindi ) MA , B.Ed
16 Mr. Soumyadeep Biswas TGT( Eng ) MA , B.Ed
17 Mr Sukanta Biswas TGT( Maths ) M.Sc, B.Ed
18 Mr. Naween Rai TGT (SSt) MA , B.Ed
19 Ms.Binisha Bhowmik TGT( SSt ) MA , B.Ed
20 Mr. Bappa Talapatra TGT( PCM. ) MSc.
21 Mr. Pradipta Kumar Das TGT( Computer Sc. ) PGDCA ,Master in Software Eng.
22 Mr. Ashok Mallick PET MA , BP Ed. ,MP Ed.
23 Mr. Ganesh Singh TGT(Hindi) MA(Sans) ,B Ed.
24 Mr.Biswadeb Basu TGT( SST ) MA (Hist.) ,B Ed ,CITA
25 Mr. Pradip Dutta PET BCom. , BP Ed
26 Mrs Nayana Ali TGT MA,B.ED
27 Mr Majibul Hoque TGT(Math) B.Sc, B.Ed
28 Mr. LN Das Music Teacher MA(Geo) , M Music
29 Ms Prafulita Soreng Nursing Asst. 12th , GNM-3rd yr
30 Ms Aamita Layek TGT(Maths) M.Sc, B.Ed
31 Mr Surajit Bhattacharjee TGT(Phy) M.Sc, B.Ed
32 Mr Bappy Roy TGT(Chem) M.Sc, B.Ed
33 Mrs Monioka Gupta TGT(Chem) M.Sc, B.Ed
34 Ms Bhaswati Deb TGT (Sc) M.Sc, B.Ed
35 Ms.Shreemoyee Pramanik TGT(Science) M.Sc, B.Ed
36 Mr Aditya Kumar Jha TGT(Sanskrit) MA, B.Ed
37 Mr Madhusudan Adhikary TGT(Maths) M.Sc, B.Ed

TEACHING STAFF – PRT

S.L. No. Name Designation Qualification
1 Mr. Prakash Choudhary PRT M.Com,B.Ed
2 Mrs. Vinita Kumari PRT M.Sc,B.Ed
3 Mrs. Sunitha Panicker PRT BA,B.Ed
4 Mrs.Benita Adhikary PRT MA,B.Ed
5 Mrs. Deepa Agarwal PRT BA,B.Ed
6 Mrs. Suman Sharma PRT MA,B.Ed
7 Mr. Dibyendu Ray PRT MA,B.Ed
8 Mrs. Kavita Katoch PRT M.Sc, B.Ed
9 Mr Naushad Alam PRT M.Com,B.Ed
10 Ms. Pratibha Singh PRT BSc.( Bot.) ,B Ed
11 Mrs. Tanu Kumari (Sah) PRT MSc. B Ed
12 Ms. Geetanjali Giri PRT MA , B.Ed
13 Mrs. Sanuja Baiwa PRT BSc. B Ed
14 Ms. Annie Subba PRT MA , B.Ed
15 Mrs. Mili Choudhury PRT BA , JBT, B Ed.
16 Mrs. Achint Kaur PRT BA , JBT, B Ed.
17 Ms. Arpita Singha Roy PRT BA (Eng.) , D Ed.
18 Mrs. Chandrani Neogy PRT BSc. B Ed
19 Ms Debika Saikia PRT BA , MA (Persuing)
20 Ms. Sanjeeta Thapa PRT MA , B.Ed
21 Mrs. Suchita Das PRT BSc. B Ed
22 Mrs. Chhanda Mazumdar PRT MA , B.Ed , M. Phil
23 Mr. MK Laha PRT MSc(Zool) , B Ed
24 Mrs. Saba Arif PRT M.Com , B Ed.
25 Mrs. Pushpa Rabidas PRT M.Com , B Ed.
26 Mr.Deepak Pradhan PRT BSc. B Ed
27 Ms. Gitanjali Chhetri PRT BA , B Ed.
28 Mrs. Sumita Das Modak PRT M.Com , B Ed.
29 Mr. Bappa Chakraborty PRT ( IT Teacher) MCA. PG (Computer Sc.)
30 Ms Zeba Arif PRT M.Com, B.Ed
31 Mr Sudipta Kumar Biswas PRT M.Sc, B.Ed
33 Mrs Manisha Singh PRT B.Com, B.Ed
34 Ms Anjali Thapa PRT BA. B.Ed
35 Mr N Venktesh PRT B.Sc, D.El.Ed
36 Ms Sabina Khatun PET BA, BPED
37 Mr Naveen Gurung Music (West) BA
38 Mr Kaustav Paul ART & Craft BA(Hons), MFA
39 Mr Mohan Tamang ART & Craft BA, BFA, MFA
40 Mr Arindam Guha Special Educator MA, B.Ed
41 Mrs Shravi Amar Attri Counsellor MA (Psy), P.hD (Psy), B.Ed
42 Mrs Rituparna Mukherjee Dance